FENYHID


Go to content

2. Varázsvesszők

Termékek

A varázsvessző az ingával együtt a radiesztézia jelképe.

A két eszköz teljesen analóg: amit "tud" az inga, azt "tudja" a varázsvessző is. A különbség csupán annyi, hogy a varázsvessző használatakor mindkét kezünkre szükség van, az ingát pedig egy kézzel tartjuk.

No és megvallom, személyes tapasztalatom, hogy a varázsvesszős vizsgálat észrevehetően több energiát követel, mint az inga.

Előnye viszont, hogy a terepmunka - például a vízkeresés sokkal gyorsabb, és még az erős szél sem zavarja.

A legegyszerűbb varázsvessző egy acéldrót hurok.

A drót hosszúsága 60-90 centiméter, átmérője pedig 0, 6-1 milliméter. Nem mindegy azonban az, hogy a drótnak melyik végét fogjuk jobb, és melyiket bal kézzel. A helyes tartás meghatározásában az inga a következő módon lehet segítségünkre: fogjuk meg a varázsvessző tetszőleges végét bal kézzel, a jobb kezünkben tartott ingát pedig kérdezzük meg, hogy jól fogjuk-e a drótot. Ha megtaláltuk a helyes tartást, tisztázzuk a varázsvesszővel, hogyan jelzi az igen, és hogyan a nem választ, s már dolgozhatunk is.

A varázsvessző másik elterjedt fajtája a villa alakú vagy ágas varázsvessző, ami fémből és fából is készülhet.

Én a fém varázsvessző híve vagyok, mivel a tartósabb. Ha a fa kiszárad, elveszti rugalmasságát, és használhatatlanná válik. Ez azzal jár, hogy szinte naponta kell új varázsvesszőt gyártani. Ha valaki mégis ragaszkodik a fához. akkor lehetőleg fűzfavesszőből, vadrózsabokor vagy gesztenyefa ágából készítse el a varázsvesszőt.

A derékszögű varázsvessző - más nevén L-antenna - ugyancsak elterjedt. Készülhet alumíniumból vagy bármilyen fémötvözetből.

Munka közben a rövidebbik végét tartjuk kezünkben. Ez 12 centiméter hosszú, a másik szára pedig 27 centiméteres. Ennél a varázsvesszőnél is nagyon fontos a pólus meghatározása. Ajánlatos továbbá az L-antenna rövidebb szárát egy olyan tokba helyezni, amelyben az antenna könnyen forog.
Az említett három varázsvessző rendkívül érzékeny, így azok is használhatják, akiknek nem kiemelkedő a radiesztetikus készségük.

A varázsvesszőt munka közben mellmagasságban tartsuk magunk előtt! A kezek közötti távolság legyen 20 centiméter, a karokat pedig könyökben hajlítsuk be derékszögben! Amikor a vízfolyáshoz érünk, a varázsvessző vége felemelkedik, olykor annyira hevesen és hirtelen, hogy még arcunkba is csaphat.
Ezért is fontos az óvatosság és az, hogy magunktól kellő távolságban tartsuk a varázsvesszőt.




Back to content | Back to main menu